Нова форма ПДВ-декларації, коли та як звітувати

Наказом Мінфіну від 23.03.2018 р. № 381 внесені чергові зміни до форм ПДВ-звітності. Цього разу зміни торкнулися трьох додатків: Д1, Д5 і ДС9. З якого періоду звітувати за новими формами і що змінилося — про це тезово в сьогоднішній статті.

Чим викликані зміни? Загалом було очікуваним оновлення «сільгоспного» додатка ДС9 (під нові вимоги п. 51 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, що набрали чинності з 01.01.2018 р.). Однак оновленням тільки цього додатка Мінфін не обмежився. Зміни були внесені і до додатків Д1 і Д5, причому нововведення зачіпають не лише сільськогосподарських товаровиробників, але й усіх платників ПДВ. Для того щоб нарешті втілити в життя повноцінну можливість реєструвати податкові накладні (ПН) за рахунок ∑Перевищ (таке право нагадаємо, передбачено п. 2001.9 ПКУ), Мінфін запровадив для платників новий вид «розшифровок» — розшифровувати незареєстровані ПН/«збільшуючі» розрахунки коригування (РК), зобов’язання за якими включені до декларації. Про ці новинки розповімо далі.

З «коли» звітуємо за новою формою? Як зазначено в тексті наказу № 381, він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Офіційне його опублікування припало на 04.05.2018 р. (опублікований у журналі «Офіційний вісник України» від 04.05.2018 р. № 35). Відповідно, наказ набирає чинності з 1 червня 2018 року.

А за правилами п. 46.6 ПКУ нові форми звітності подають за період, що настає за періодом їх опублікування.

Тому вперше ПДВ-звітність за новою формою подаватимемо починаючи зі звітності за червень 2018 року (яка подаватиметься в липні 2018 року) або III квартал 2018 року (для квартальників). Тож час ознайомитися з усіма «новинками» ще є.

Не можна виключати, що квартальникам податківці «порадять» використати нову форму для звітності за II квартал.

Що змінилося? Сама форма декларації з ПДВ не змінилася . Зміни торкнулися тільки форм додатків Д1, Д5 і ДС9.

Додаток Д5. У цьому додатку до таблиці 1, у якій ми розшифровуємо податкові зобов’язання в розрізі контрагентів, додалися дві нові таблиці 1.1 і 1.2:

— таблиця 1.1 — заповнюється, якщо в нас у звітному періоді є задекларовані податкові зобов’язання за незареєстрованими ПН. У цій таблиці слід розшифрувати відомості про незареєстровані на дату подання поточної декларації ПН поточного періоду (зобов’язання за якими відображені в таблиці 1 поточного додатка Д5 і в поточній декларації). Причому причина нереєстрації ПН неважлива — нестача ліміту, прострочення реєстрації чи блокування ПН.

У разі формування податкових зобов’язань за звітний період на підставі незареєстрованих на дату подання поточної декларації ПН, відомості про такі ПН зазначаються в новій таблиці 1.1 додатка Д5.

Зверніть увагу! Розшифрувати доведеться кожну незареєстровану ПН поточного періоду (оскільки в таблиці 1.1 потрібно зазначити дату і номер ПН). Тобто на кожну ПН доведеться заповнити окремий рядок (навіть якщо такі ПН виписані на одного й того ж покупця). Складнощів із заповненням цієї таблиці виникнути не повинно, але роботи в бухгалтера явно додасться .

Ще раз підкреслимо, що в таблиці 1.1 розшифровуються саме «свіжі» незареєстровані ПН, зобов’язання за якими відображені в поточній декларації;

— таблиця 1.2 — заповнюватиметься всього лише один раз (одноразово) — за той період, за який уперше подаватиметься декларації з ПДВ з урахуванням оновлень, унесених наказом № 381 (тобто у складі декларації за червень 2018 року у «місячників»). Про це сказано у виносці до цієї таблиці. В усіх подальших деклараціях цю таблицю заповнювати не потрібно. У таблиці 1.2 слід розшифрувати «старі» незареєстровані ПН — ті, які були складені після 01.07.2015 р., зобов’язання за якими були відображені в минулих звітних періодах (окрім поточного періоду), та які на дату подання декларації (за червень 2018 року в «місячників») так і залишилися незареєстрованими.

До таблиці 1.2 не включаємо незареєстровані ПН поточного періоду!

Також звернемо увагу на ще одне уточнююче «нововведення» в самій таблиці 1 додатка Д5. Рядок з «умовним» ІПН «6000000000» розбили на два рядки: для відображення податкових зобов’язань за ставкою 20 % (з ряд. 4.1 декларації) і для відображення податкових зобов’язань за ставкою 7 % (з ряд. 4.2 декларації).

Додаток Д1. Тут зміни аналогічні змінам у додатку Д5. Таблиця 1, у якій ми розшифровуємо збільшення податкових зобов’язань (при зростанні суми компенсації), доповнилася двома новими таблицями:

— таблиця 1.1 — у якій ми розшифровуємо незареєстровані (на момент подання поточної декларації) «збільшуючі» РК поточного періоду, збільшення зобов’язань на підставі яких показано в декларації поточного звітного періоду;

— таблиця 1.2 — призначена для розшифровки «старих» незареєстрованих РК — які збільшили податкові зобов’язання попередніх звітних періодів, складені після 01.07.2015 р. і так на дату подання першої звітності за «оновленою» формою (звітності за червень 2018 року у «місячників») залишаються незареєстрованими.

Таблиця 1.2 додатка Д1, так само як і таблиця 1.2 додатка Д5, заповнюється одноразово — за звітний період, за який вперше подається оновлена ПДВ-декларація.

Додаток ДС9. Тут такі зміни:

  1. У «шапці» додано поле 06 — для проставляння дати включення до Реєстру одержувачів бюджетної дотації.
  2. Під вимоги п. 51 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУпідкоригували таблицю 1. У ній тепер зазначаються обсяг «дотаційних» поставок і сума ПДВ-зобов’язань за ними.

Дані беруться з «дотаційних» ПН, зареєстрованих у ЄРПН (з кодом «2» в другій частині порядкового номера).

  1. У таблиці 2 з’явився окремий рядок «ПВН» — для розрахунку сільгоспчастки новоствореним платником.

Залишити відповідь

як ми можемо вам допомогти?

Зв’яжіться з нами у офісі компанії “Експрес Бухгалтер” надішліть запитання онлайн.

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]